Zwycięzca Queen Silvia Nursing Award Poland 2020 z wizytą u partnerów w Warszawie

Radosław Romanek, laureat piątej, polskiej edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award odwiedził na dwa dni Warszawę, aby spotkać się z partnerami projektu QSNA.

Na początku Radek spotkał się z paniami z Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, gdzie zapoznał się z funkcjonowaniem tej instytucji i brał czynny udział w dyskusji na temat nowoczesnego pielęgniarstwa w Polsce.

Radek spotkał się następnie z Koordynatorką Zespołu ds. Rozwoju Pielęgniarstwa i Położnictwa Medicover dr n. o zdr. Karoliną Prasek, z którą rozmawiał o realizacji swojego zwycięskiego pomysłu. Pani Karolina oprowadziła laureata po przychodni Centrum Medicover przy Al. Jerozolimskich.

Podczas drugiego dnia pobytu w Warszawie Radek miał okazję odwiedzić Szpital Medicover. Spotkał się tam z Małgorzatą Ostrowicką, Dyrektorką Działu Pielęgniarstwa Medicover Opieka Szpitalna, która opowiedziała mu, jak funkcjonuje Szpital Medicover i jak wygląda zarządzanie personelem i całą placówką. Radek został też oprowadzony po oddziałach: Kardiologii, Urologii, Chirurgii i Położnictwa. Po oddziale położnictwa oprowadzała go znana położna, autorka książki i prekursorka nowych trendów w położnictwie, Jeannette Kalyta. Radek odwiedził także biuro Fundacji Medicover, polskiego Organizatora Konkursu Queen Silvia Nursing Award. Podczas uroczystego spotkania Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji Medicover wręczył laureatowi QSNA nagrodę główną w konkursie – czek o wartości 25 000zł oraz statuetkę.

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej

  • Idea stypendium

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej