Zwycięzca Queen Silvia Nursing Award Poland 2020 z kolejną wizytą u partnerów w Warszawie

Radosław Romanek, laureat piątej, polskiej edycji konkursu Queen Silvia Nursing Award po raz drugi odwiedził Warszawę, aby spotkać się z kolejnymi partnerami projektu QSNA.

Na początku Radek spotkał się z dr Ewą Kądalską, Krajowym Konsultantem ds. Pielęgniarstwa Geriatrycznego w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Został oprowadzony przez panią doktor po Instytucie oraz dowiedział się bardzo dużo na temat pracy w nim i wyzwań, związanych z pandemią.

Radek odwiedził następnie biuro Fundacji Medicover, polskiego organizatora konkursu Queen Silvia Nursing Award. Podczas spotkania z Marcinem Radziwiłłem, Prezesem Fundacji Medicover laureat rozmawiał o realizacji swojego zwycięskiego pomysłu.

Podczas drugiego dnia pobytu w Warszawie Radek miał okazję odwiedzić Dom Opieki Józefina w Józefowie. Spotkał się tam z Kamilą Godzisz, Kierownikiem ds. Sprzedaży i PR w Care Experts, która oprowadziła go po Domu Opieki. Radek uczestniczył również w zajęciach, przygotowanych tego dnia dla seniorów z demencją i chorobą Alzheimera. Najpierw słuchał bardzo ciekawych, wciągających i pobudzających pamięć, wyobraźnię i zmysły opowieści zielarki na temat ogrodnictwa, ziołolecznictwa oraz dawnych tradycji i zwyczajów. Następnie udał się do większej sali, w której seniorzy pod okiem fizjoterapeuty ćwiczyli grupowo wszystkie partie mięśni ciała. Radek ćwiczył razem z nimi, co wzmocniło ducha zespołu i zaimponowało mieszkańcom Domu Opieki Józefina. Na pożegnanie Radek otrzymał własnoręcznie wykonane przez seniorów prezenty. Na zakończenie pobytu w Warszawie Radek spotkał się on-line z panem Patrykiem Suchardą, Public & Regulatory Affairs Managerem w firmie Essity Poland Sp. z o.o. Pan Patryk opowiedział Radkowi o historii firmy, aktualnych produktach dostępnych na rynku polskim i międzynarodowym oraz o innowacyjnych rozwiązaniach, które firma wprowadza na rynki.

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej

  • Idea stypendium

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej