Paulina Pergoł z wizytą u partnerów w Szwecji

2 lipca, 2019
Możliwość komentowania Paulina Pergoł z wizytą u partnerów w Szwecji została wyłączona

Częścią nagrody Queen Silvia Nursing Award jest możliwość odbycia stażu u partnerów projektu. Poprzez wizyty w ośrodkach opieki nad osobami starszymi, laureaci zdobywają cenne, międzynarodowe doświadczenie. W ostatnich dniach Paulina Pergoł – laureatka z Polski, spotkała się z partnerami projektu w Szwecji.

„Pierwszym z celów mojej podróży było odwiedzenie Szwedzkiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Svensk sjuksköterskeförening. Miałam okazję usłyszeć historii rozwoju pielęgniarstwa w Szwecji oraz o równie ciekawej historii miejsca w którym znajduje się siedziba Svensk sjuksköterskeförening, ponieważ była ona niegdyś siedzibą ABBY. Następnie odwiedziłam Regnbågen – dom seniora dla pensjonariuszy LGBTQ. Była to moja pierwsza wizyta w Szwedzkim domu seniora i zrobiła ona na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Szczególną uwagę zwróciłam na wyjątkowo dobre warunki, jakie otrzymują pensjonariusze.

Kolejny dzień spędziłam w siedzibie firmy farmaceutycznej Vironova, która jest partnerem konkursu QSNA, a także jednym z fundatorów nagrody.  Następnie udałam się do domu opieki dla osób chorujących na demencję oraz chorobę Huntingtona. Ogromne wrażenie zrobił na mnie sprzęt Maxi Sky, który służy do transportu chorych, którego nie miałam okazji zobaczyć w Polsce. Byłam również zachwycona personelem domu. Ciekawe jest to, że na w tym domu opieki na ok. 50 pacjentów są 2 pielęgniarki i 10 asystentów, którzy wspierają pielęgniarki.

Przedostatni dzień mojej wizyty w Szwecji spędziłam w pięknym miejscu w którym znajduje się siedziba Silviahemmet – fundacji Fundacja,która powstała z inicjatywy H.M. Królowej Silvia w Walentynki 1996 r. Silviahemmet aktywnie działa na rzecz rozwoju opieki nad osobami starszymi, cierpiącymi na demencje oraz ich rodzin.Ostatniego dnia odwiedziłam firmę Geras Solutions – twórców genialnej aplikacji skierowanej do osób chorujących na demencje jak i osób które wykazują pierwsze zaburzenia poznawcze.

Cieszę się, ze mogłam poznać partnerów projektu i wziąć udział w wielu inspirujących spotkaniach.”  -mówi Paulina Pergoł.

In News

Comments are closed.