Paulina Pergoł na konferencji w Berlinie

28 Styczeń, 2019
Możliwość komentowania Paulina Pergoł na konferencji w Berlinie została wyłączona

Laureatka Queen Silvia Nursing Award 2018, Paulina Pergoł, w ostatni weekend stycznia wzięła udział w kongresie pielęgniarskim organizowanym przez renomowane wydawnictwo medyczne Springer Pflage w Berlinie.

Udział w Kongresie organizowanym od niemal 20 lat, to wyjątkowe wydarzenie dla laureatów konkursu QSNA. To była również doskonała okazja do ich pierwszego spotkania, podczas którego laureatki mogły się bliżej poznać i wymienić doświadczenia związane z QSNA oraz z pielęgniarstwem. Laureatki zostały zaproszone na kongres przez partnera QSNA w Niemczech.

Kongres otworzyli dr med. Franziska Giffey, Minister ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży oraz Hubertus Heil, Minister Pracy i Spraw Socjalnych. Rozmawiali o tym, w jaki sposób można poprawić warunki opieki pielęgniarskiej. Główne założenie konferencji mówi, że bez odwagi i kreatywności nie można osiągnąć trwałych zmian.

Dzięki zaproszeniu do udziału w Kongresie, nasza polska laureatka Paulina Pergoł, miała okazję nie tylko zawrzeć nowe znajomości, wysłuchać interesujących prelekcji, dowiedzieć się więcej o systemie opieki i pracy pielęgniarskiej w Niemczech, ale również znalazła chwilę na zwiedzenie Berlina!

In News

Comments are closed.