Paulina Kasperska – Finalistka QSNA 2019

20 grudnia, 2019
Możliwość komentowania Paulina Kasperska – Finalistka QSNA 2019 została wyłączona

Paulina Kasperska – Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

“Mam 25 lat, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Collegium Medicum w Bydgoszczy z dziedziny pielęgniarstwa, jestem studentka studiów doktoranckich w Klinice Geriatrii. Jestem aktywna zawodowo, pracuje na co dzień jako pielęgniarką w Klinice Geriatrii. Geriatria to nie tylko moje miejsce pracy, ale również zainteresowanie, pracuje zawodowo i naukowo w tej dziedzinie, spełniam się w tym co robię. Już za chwilę rozpoczynam specjalizacje z dziedziny pielęgniarstwa internistycznego. Jako laureat nagrody, chciałabym nadal pogłębiać swoja wiedze. Większość funduszy spożytkowałabym na swój dalszy rozwój (kursy, specjalizacja), oraz badania naukowe w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego.

Mój pomysł nosi tytuł “Bransoletka ochroni kaniule” i polega na stworzeniu bransoletki stabilizującej kaniule obwodowe z nieprzemakalnego tworzywa oddychającego. Jeśli trudno byłoby połączyć te dwie dogodności, bransoletka z tworzywa oddychającego pełniąca funkcje stabilizująco-zabezpieczajaca przed niezamierzonym usunięciem kaniuli przez pacjenta. Bransoletka na zatrzask, (lub inna forma) łatwo otwierana przez personel, przylegająca do kaniuli obwodowej nie powodująca zbytniego ucisku. Opaska gwarantowałaby szybki dostęp do kaniuli, byłaby łatwa do umycia/dezynfekcji, mogłaby zastąpić jednorazowe opaski typu codifix oraz te prowizoryczne robione przez pielęgniarki z opaski dzianej. Bransoletka mogłaby być wielorazowa dla danego pacjenta jeśli możliwe byłoby mycie i dezynfekcja, jeśli nie bransoletka jednorazowa. Wielu starszych pacjentów nieświadomie wyrządza sobie krzywdę usuwając wkłucia, powstają wylewy podskórne, zaczerwienienia, obrzęki wokół. Kaniule łatwo tez usunąć pod prysznicem, chroniłaby ja nieprzemakalna bransoletka.”

In News

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej

  • Idea stypendium

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej