O stypendium

_YN_8282

O stypendium

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to wyjątkowe stypendium skierowane wyłącznie do pielęgniarek i pielęgniarzy oraz osób studiujących pielęgniarstwo.

O stypendium można się ubiegać jedynie indywidualnie – grupowe zgłoszenia nie są możliwe.

Nagroda została ustanowiona w 2013 r. przez organizację Swedish Care International jako urodzinowy prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii. Stypendium jest przyznawane co roku i obecnie ubiegać się o nie mogą kandydaci ze Szwecji, Finlandii, Polski, Niemiec oraz Litwy.

O nagrodzie

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii, ustanowiona jako prezent dla królowej Sylwii na jej 70. Urodziny 23 grudnia 2013 r., ma na celu stworzenie warunków dla trwałych, pozytywnych zmian w opiece zdrowotnej oraz promocję zawodu pielęgniarskiego.

Po raz pierwszy Jej Królewska Mość Królowa Szwecji Sylwia wręczyła nagrodę podczas królewskiego Dnia Inspiracji (Silviahemmets Stora Inspirationsdag) w 2014 r.

Misja

Do 2020 roku stypendium było związane z rozwojem opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję.

Organizatorzy stypendium zdecydowali, że w związku z pandemią COVID-19, edycja QSNA 2020 będzie poświęcona pomysłom mającym na celu sprostanie wyzwaniom, jakie w opiece zdrowotnej stawia pandemia COVID-19.

Cel

Sytuacja w jakiej znalazł się cały świat jest wielkim wyzwaniem, szczególnie dla opieki zdrowotnej oraz właśnie pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy każdego dnia walczą z pandemią COVID-19. Celem stypendium jest:

 1. Uświadamianie znaczenia i podniesienie atrakcyjności studiów pielęgniarskich, a także możliwości zawodowych w tej dziedzinie.
 2. Stymulowanie wymiany pomysłów oraz międzynarodowego dialogu w zakresie możliwości rozwoju opieki i usług zdrowotnych.

Stypendyści

Laureat Queen Silvia Nursing Award otrzymuje:

 • dyplom od JKM Królowej
 • stypendium w wysokości 25000 PLN
 • indywidualny staż.

Praktyka realizowana jest w Polsce oraz w innych krajach, a jej celem jest zaoferowanie studentowi/studentce wysoce wartościowego stażu, na który złożą się różne doświadczenia i związana z nimi wiedza.

Stypendysta/stypendystka z Polski otrzymuje dyplom z rąk JKM Królowej Sylwii wraz ze zwycięzcami ze Szwecji, Finlandii, Niemiec oraz Litwy. Podczas ceremonii stypendyści mają również możliwość przedstawienia swojego pomysłu obecnym na uroczystości gościom.

Stypendyści wybierani są przez niezależne jury, którego członkowie  najpierw zapoznają się ze wszystkimi zgłoszeniami i je oceniają. W dalszej kolejności 5-6 finalistów zapraszanych jest na bezpośrednie spotkanie z jury, podczas którego przedstawiają siebie i swoje pomysły, a także odpowiadają na pytania. Po spotkaniu jury wybiera zwycięzcę. Decyzja jury jest ostateczna.

Tegoroczni stypendyści zostaną zaprezentowani 23 grudnia, w dzień urodzin JKM Królowej Sylwii.

Wszystkie prawa autorskie do zgłaszanego pomysłu pozostają własnością osoby zgłaszającej i ubiegającej się o nagrodę.

Zobowiązania laureata QSNA

Regulamin Queen Silvia Nursing Award 2020

» Więcej informacji na temat stypendium

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

 • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

  Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
  Dowiedz się więcej

 • Idea stypendium

  Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
  Dowiedz się więcej