Nowości

7 kwietnia, 2021
Możliwość komentowania Spotkanie laureatów Queen Silvia Nursing Award z 6 krajów! została wyłączona

Spotkanie laureatów Queen Silvia Nursing Award z 6 krajów!

Odbyło się pierwsze spotkanie laureatów Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Szwecji. Zwycięzcy ze Szwecji, Finlandii, Polski, Niemiec, Litwy oraz Uniwersytetu w Waszyngtonie (USA) mieli okazję poznać się i porozmawiać o swoich zwycięskich pomysłach oraz pracy w zawodzie pielęgniarskim w różnych krajach. Ta cenna wymiana doświadczeń jest częścią nagrody w konkursie QSNA. Poza zdobywaniem doświadczeń i stażem każdy z laureatów otrzymuje 25 000 zł.

Laureaci otrzymali także informacje na temat:

W najbliższych miesiącach laureaci będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach organizowanych przez poszczególne kraje partnerskie. Fundacja Medicover poprowadzi spotkanie dla laureatów w czerwcu 2021 r.

Read More
In News
10 listopada, 2020
Możliwość komentowania Zaproszenie na webinar została wyłączona

Zaproszenie na webinar

Fundacja Medicover serdecznie zaprasza wszystkie pielęgniarki i pielęgniarzy oraz osoby studiujące pielęgniarstwo na webinar “Nietrzymanie moczu – odczarowujemy tabu i poprawiamy komfort życia pacjentów”.

Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Studenta, czyli 17 listopada 2020 r. o godz. 17.30.

Temat omówi dr n. o zdr. Beata Stepanow – specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, dyrektor Centrum Edukacji i Specjalistycnej Opieki Medycznej w Kleczewie, od prawie 20 lat edukuje osoby chore na cukrzycę i ich rodziny, środowiska społeczno-zawodowe. Przez ostatnie lata została uhonorowana kilkakrotnie Tytułem Pielęgniarki Roku i nagrodą „Kryształowego Kolibra” od Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Tytułem Osobowość Roku oraz Człowiek Roku . Otrzymała w 2019 roku prestiżową Nagrodę Guido Ruffino podczas 55 -go Europejskiego Zjazdu Badań nad Cukrzycą w Barcelonie. Przewodnicząca komitetów naukowych, organizatorka i wykładowca podczas krajowych oraz międzynarodowych konferencji. Autorka programów edukacyjnych dla osób przewlekle chorych oraz projektów realizowanych przy wsparciu funduszy europejskich. Współautorka m. in. Standardów Holistycznej Edukacji Diabetologicznej SED, Raportu “Polska rodzina z cukrzycą” oraz Raportu “Biała Księga – Godność w chorobie przewlekłej”.

Webinar organizuje Fundacja Medicover wraz z wieloletnim partnerem projektu, firmą Essity – największym na świecie producentem materiałów chłonnych dla osób dorosłych pod marką TENA oraz innych wyrobów medycznych stosowanych opiece na osobami starszymi i przewlekle chorymi: opatrunków specjalistycznych, kompresjoterapii i ortez.

Uczestnicy spotkania otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Wszystkie osoby, które się zarejestrują, ale nie będą mogły wziąć udziału w webinarze, otrzymają link do nagrania z webinarem, który będzie aktywny przez 48 godzin. Webinar dostępny będzie w przeglądarce Chrome. Serdecznie zapraszamy!

Read More
In News
6 listopada, 2020
Możliwość komentowania Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 13 listopada 2020 r. została wyłączona

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 13 listopada 2020 r.

Z wielką radością informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń do piątej edycji Queen Silvia Nursing Award został przedłużony do 13 listopada 2020 r.

jeszcze przez cały tydzień czekamy na pomysły dotyczące usprawnień w opiece zdrowotnej w czasach COVID-19. O prestiżowe stypendium i Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji ubiegać się mogą wszystkie pielęgniarki i pielęgniarze aktywni zawodowo oraz osoby studiujące pielęgniarstwo.

Dziękujemy za wszystkie pomysły, jakie dotarły do nas do tej pory i zachęcamy do kolejnych aplikacji.

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się tutaj.

Read More
In News
6 listopada, 2020
Możliwość komentowania Laureaci otrzymali dyplomy od JKM Królowej Szwecji została wyłączona

Laureaci otrzymali dyplomy od JKM Królowej Szwecji

Z uwagi na pandemię COVID-19 w tym roku nie odbyła się uroczysta ceremonia w Pałacu Królewskim w Sztokholmie, podczas której laureaci tradycyjnie wygłaszają przemówienie oraz odbierają dyplom bezpośrednio z rąk JKM Królowej Szwecji.

W tym roku dyplomy podpisane osobiście przez JKM Królową Szwecji zostały wysłane laureatom pocztom. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli spotkać się wszyscy bezpośrednio.

Na zdjęciu Agnieszka Napieralska – laureatka Queen Silvia Nursing Award 2019 r.

Read More
In News
23 października, 2020
Możliwość komentowania DODATKOWE NAGRODY OD Color4Care została wyłączona

DODATKOWE NAGRODY OD Color4Care

Firma Color4Care postanowiła przyznać dodatkowe nagrody dla uczestników Queen Silvia Nursing Award 2020. Spośród osób, które od 28.10.2020 do 06.11.2020 r. do godz. 23.59 poprawnie wprowadzą informacje w formularzu (imię i nazwisko, adres e-mail i wyślą kompletne zgłoszenie za pośrednictwem strony qsna.awardsplatform.com), zostaną wybrane osoby, które otrzymają dodatkowe nagrody od Color4Care. Nagrody od Color4Care skierowane są do wszystkich studentów i studentek pielęgniarstwa, dyplomowanych pielęgniarek, pielęgniarzy mieszkających w Polsce. Udział jest bezpłatny i nie jest uzależniony od zakupu towarów lub usług od Color4Care.

Nagrodą jest pakiet produktów firmy Color4Care (o wartości 35 EUR), który zostanie bezpłatnie wysłany dwóm (2) zwycięzcom. Obecnie obowiązująca ustawa przewiduje zwolnienie z obowiązku podatkowego wygranych rzeczowych o jednorazowej wartości niższej niż 760 zł, w związku z powyższym nagroda jest wolna od podatku. Nagrody nie można zamienić na formę gotówkową ani na inne nagrody rzeczowe czy zrzec się jej na rzecz innej osoby. Zwycięzców wybierają przedstawiciele organizatora Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) na podstawie oceny nadesłanych zgłoszeń. Kryterium oceny to innowacyjność zgłoszonego pomysłu oraz wpływ, jaki dany pomysł może mieć na rozwój opieki zdrowotnej w czasach pandemii COVID-19. Decyzja przedstawicieli organizatora Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Szwecji jest ostateczna. O nagrodę nie mogą ubiegać się pracownicy (lub członkowie ich rodzin) Color4Care ani Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii.

Nagroda nie jest sponsorowana ani zarządzana przez Facebooka lub Instagrama. Wysyłając zgłoszenie w konkursie Queen Silvia Nursing Award, akceptujesz te warunki oraz wyrażasz zgodę na kontakt (w przypadku wygranej) ze strony Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii oraz Color4Care. Możesz w dowolnym momencie skontaktować się z info@queensilvianursingaward.pl, jeśli chcesz usunąć swoje dane osobowe (lub swoje zgłoszenie).

Read More
In News
13 października, 2020
Możliwość komentowania Dodatkowe nagrody od Oriflame została wyłączona

Dodatkowe nagrody od Oriflame

WARUNKI OTRZYMANIA NAGRODY

Firma Oriflame postanowiła przyznać dodatkowe nagrody dla uczestników Queen Silvia Nursing Award 2020. Spośród osób, które od 12.10.2020 do 19.10.2020 r. do godz. 23.59 poprawnie wprowadzą informacje w formularzu (imię i nazwisko, adres e-mail i wyślą kompletne zgłoszenie za pośrednictwem strony qsna.awardsplatform.com), zostaną wybrane osoby, które otrzymają dodatkowe nagrody od Oriflame. Nagrody od Oriflame skierowane są do wszystkich studentów i studentek pielęgniarstwa, dyplomowanych pielęgniarek, pielęgniarzy mieszkających w Polsce. Udział jest bezpłatny i nie jest uzależniony od zakupu towarów lub usług od Oriflame.

Nagrodą jest pakiet produktów firmy Oriflame (o wartości 500 złotych), który zostanie bezpłatnie wysłany trzem (3) zwycięzcom. Obecnie obowiązująca ustawa przewiduje zwolnienie z obowiązku podatkowego wygranych rzeczowych o jednorazowej wartości niższej niż 760 zł, w związku z powyższym nagroda jest wolna od podatku. Nagrody nie można zamienić na formę gotówkową ani na inne nagrody rzeczowe czy zrzec się jej na rzecz innej osoby. Zwycięzców wybierają przedstawiciele organizatora Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) na podstawie oceny nadesłanych zgłoszeń. Kryterium oceny to innowacyjność zgłoszonego pomysłu oraz wpływ, jaki dany pomysł może mieć na rozwój opieki zdrowotnej w czasach pandemii COVID-19. Decyzja przedstawicieli organizatora Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Szwecji jest ostateczna. O nagrodę nie mogą ubiegać się pracownicy (lub członkowie ich rodzin) Oriflame ani Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii.

Nagroda nie jest sponsorowana ani zarządzana przez Facebooka lub Instagrama. Wysyłając zgłoszenie w konkursie Queen Silvia Nursing Award, akceptujesz te warunki oraz wyrażasz zgodę na kontakt (w przypadku wygranej) ze strony Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii oraz Oriflame. Możesz w dowolnym momencie skontaktować się z info@queensilvianursingaward.pl, jeśli chcesz usunąć swoje dane osobowe (lub swoje zgłoszenie).

Read More
In News
12 października, 2020
Możliwość komentowania Patronat Honorowy Ministra Zdrowia dla Queen Silvia Nursing Award została wyłączona

Patronat Honorowy Ministra Zdrowia dla Queen Silvia Nursing Award

Z dumą informujemy, że Minister Zdrowia Adam Niedzielski, objął honorowym patronatem Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji – Queen Silvia Nursing Award 2020.

Ministerstwo Zdrowia podejmuje szereg działań mających na celu promocję zawodu pielęgniarskiego. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wspiera Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji – konkurs skierowany do osób studiujących pielęgniarstwo oraz pielęgniarek i pielęgniarzy aktywnych zawodowo.  Wierzymy w to, że nasze wspólne działania ułatwią rozwój i edukację utalentowanym pielęgniarkom i pielęgniarzom.

Read More
In News
8 września, 2020
Możliwość komentowania TRWA PIĄTA EDYCJA Queen Silvia Nursing Award została wyłączona

TRWA PIĄTA EDYCJA Queen Silvia Nursing Award

Do 13 listopada 2020 r. wszystkie pielęgniarki i pielęgniarze aktywni zawodowo oraz osoby studiujące pielęgniarstwo, mogą zgłaszać pomysły, usprawniające opiekę zdrowotną w czasach COVID-19.
Zwycięzca otrzyma stypendium 25000 zł, dyplom od JKM Królowej Szwecji oraz indywidualny staż.

ZGŁOŚ SWÓJ POMYSŁ

Czym jest stypendium Queen Silvia Nursing Award?

Szczegółowe informacje o stypendium znajdziesz tutaj.

Kto może ubiegać się o stypendium?
Jak złożyć wniosek o stypendium?
Jak wygląda harmonogram konkursu?
Kto ocenia zgłaszane pomysły?
Read More
In News
3 czerwca, 2020
Możliwość komentowania Nagroda pielęgniarska uznaniem dla pomysłów i rozwiązań dotyczących COVID-19. została wyłączona

Nagroda pielęgniarska uznaniem dla pomysłów i rozwiązań dotyczących COVID-19.

Międzynarodowa nagroda pod patronatem Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii będzie poświęcona najlepszym pomysłom związanym z COVID-19. Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii zostanie przyznana jesienią 2020 r. i będzie podziękowaniem dla pielęgniarek i pielęgniarzy ze Szwecji, Finlandii, Polski, Niemiec oraz Litwy. W tym wyjątkowym 2020 r. nagrodzone zostaną działania już wdrożone lub pomysły, które dopiero będą zrealizowane, które są skoncentrowane na wyzwaniach zdrowotnych związanych z COVID-19. Stypendium jest skierowane do wszystkich studentów i studentek pielęgniarstwa, a także pielęgniarek i pielęgniarzy pracujących w zawodzie.

W każdym z pięciu krajów laureat Queen Silvia Nursing Award otrzymuje stypendium w wysokości 6000 euro (25 000 zł) oraz dostosowany do jego potrzeb staż u partnerów projektu. Dyplomy są tradycyjnie wręczane wiosną wszystkim laureatom przez Jej Królewską Mość Królową Szwecji Sylwię podczas ceremonii wręczania nagród w Pałacu Królewskim w Sztokholmie.

Rok 2020 ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) “Rokiem Pielęgniarki i Położnej” podkreśla szczególną rolę pielęgniarki i pielęgniarza podczas trwającej pandemii COVID-19.

Jak mówi Petra Tegman, dyrektor generalny Swedish Care International, jednej z organizacji założycielskich Queen Silvia Nursing Award, “Kluczowa rola pielęgniarek nigdy nie była testowana na tak szeroką skalę jak w tym roku w następstwie kryzysu COVID-19. Wirus dotknął szczególnie osoby starsze we wszystkich społeczeństwach”.

Petra Tegman specjalizuje się w opiece paliatywnej oraz i leczeniu demencji. Jest pielęgniarką z ponad 20 letnim doświadczeniem. Kontynuuje: “Sama jestem pielęgniarką i na początku marca wróciłam do pielęgniarstwa, aby opiekować się osobami starszymi zakażonymi przez COVID-19. Tak wiele aspektów opieki nad osobami starszymi i opieki zdrowotnej zmieniło się w krótkim czasie, a kreatywność tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu – pielęgniarek – jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”.

“Anna-Stift w Niemczech, Fundacja Medicover w Polsce, Addere Care na Litwie i inni partnerzy podjęli naturalną decyzję o kontynuacji uznawania innowacyjnych pomysłów pielęgnacyjnych w ramach COVID-19. Talenty i wkład pielęgniarek, które podejmują to bezprecedensowe wyzwanie w dziedzinie opieki zdrowotnej, powinny być zostać szeroko rozpowszechniane”. 

Wsparcie Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii została ustanowiona w 2013 roku jako prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji w dniu jej urodzin. Każdego roku informacja o laureatach jest ogłaszana w dniu urodzin Jej Wysokości, 23 grudnia.

Jej Królewska Mość, Królowa Szwecji Sylwia od lat kojarzy się z opieką nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję, a także wspiera rozwój tej dziedziny pielęgniarstwa od lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to u jej zmarłej matki zdiagnozowano demencję. Jej Królewska Mość wspiera wiele szwedzkich inicjatyw, w tym jej fundację Stiftelsen Silviahemmet, która prowadzi programy szkoleniowe i certyfikacyjne w zakresie opieki nad osobami cierpiącymi na demencję.  Prowadzone są następujące działania:

 • Dementia Forum X – światowy szczyt poświęcony demencji, który odbywa się co dwa lata  w Pałacu Królewskim w Sztokholmie.
 • SilviaBo – innowacyjny projekt mieszkaniowy, który zapewnia bezpieczne i przystępne cenowo domy parom, w których jedna osoba ma zaburzenia funkcji poznawczych. 

W uznaniu oddania Jej Królewskiej Mości sferze opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję, w grudniu 2018 roku Królowa została mianowana Honorowym Ambasadorem Alzheimer’s Disease International.

Queen Silvia Nursing Award

Queen Silvia Nursing Award (Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii) stanowi odpowiedź na jedno z największych wyzwań naszej wspólnej globalnej przyszłości – starzenie się społeczeństwa i potrzebę wysokiej jakości opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Stypendium motywuje talenty pielęgniarskie do stawania się innowatorami w zakresie rozwoju opieki zdrowotnej, jednocześnie budując i promując kompetencje w zakresie profesjonalnej opieki pielęgniarskiej. Poprzez oferowanie tego wyjątkowego stypendium i możliwości kształcenia pielęgniarek, nowe obszary stają się dostępne dla przyszłych pokoleń pielęgniarek. Projekt ma na celu podniesienie statusu pielęgniarstwa jako zawodu, poprzez podnoszenie kwalifikacji pielęgniarskich i realizację zgłaszanych pomysłów.

Za organizacje Queen Silvia Nursing Award w krajach zaangażowanych w projekt odpowiadają:

Anna-Stift Krogeof w Niemczech,

Fundacja Medicover w Polsce,

Addere Care na Litwie,

Konstsamfundet w Finlandii,

Swedish Care International i Forum For Elderly Care w Szwecji.

Read More
In News
12 maja, 2020
Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki 2020 została wyłączona

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki 2020

Zachęcamy do przeczytania listu od Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki.

Read More
In News

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

 • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

  Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
  Dowiedz się więcej

 • Idea stypendium

  Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
  Dowiedz się więcej