Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki w Ministerstwie Zdrowia

14 maja, 2019
Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki w Ministerstwie Zdrowia została wyłączona

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej organizowanej przez Ministerstwo zdrowia.

W spotkaniu wzięli udział m.in. posłowie RP, przedstawiciele samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele Departamentu Wojskowej i Więziennej Służby Zdrowia, konsultanci krajowi w dziedzinach pielęgniarstwa.

Jesteśmy dumni, że w uroczystości uczestniczyła laureatka QSNA 2018, Paulina Pergoł, a także finalista QSNA 2017 Radosław Romanek wraz z mamą oraz bratem, który tak jak Radek również jest pielęgniarzem. Wspólnie otrzymali zaproszenie, jako rodzina pielęgniarska.

W swoim przemówieniu, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślał, że „Pielęgniarki odgrywają niezwykłą rolę w zespole terapeutycznym. Bez ich empatii nawet ultraprofesjonalne działanie nie byłoby skuteczne”.

Podczas uroczystości Minister Zdrowia odznaczył 43 osoby odznaką honorową „Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Odznaka przyznawana jest za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej oraz profesjonalne podejście do pracy na rzecz pacjentów. Z dumą informujemy, że mama Radka należy do grona wyróżnionych osób, czego serdecznie gratulujemy.

In News

Comments are closed.