GALA FINAŁOWA Z UDZIAŁEM KRÓLOWEJ SZWECJI

3 Wrzesień, 2018
Możliwość komentowania GALA FINAŁOWA Z UDZIAŁEM KRÓLOWEJ SZWECJI została wyłączona

19 kwietnia 2018 r. trzy studentki pielęgniarstwa otrzymały nagrodę Queen Silvia Nursing Award podczas ceremonii w Pałacu Królewskim w Sztokholmie. W ciągu ostatnich pięciu lat stypendium było prezentowane studentom pielęgniarstwa, którzy wnieśli innowacyjne i twórcze pomysły w celu poprawy opieki nad osobami starszymi i osobami z demencją.

Stypendyści edycji 2017 :

  • Aldona Reczek-Chachulska, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – Polska
  • Rebecca Eriksson, Swedish Red Cross University College – Szwecja
  • Katri Sajama, Tampere University of Applied Sciences – Finlandia
  • Berit Ehmann from Evangelische Fachschule für Altenpflege – Niemcy

Podczas ceremonii w Pałacu Królewskim w Sztokholmie, trzy nowe stypendystki otrzymały nagrody od Jej Królewskiej Mości Królowej Silvii ze Szwecji. Laureatki miały także okazję zaprezentować siebie i swoje nagradzane pomysły zgromadzonym gościom, w tym Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii oraz partnerom w nagrody Queen Silvia Nursing Award. Niestety laureatka z Polski , Aldona Reczek-Chachulska, nie mogła wziąć udziału w tegorocznej uroczystości.

Podczas ceremonii Królowa mówiła o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie świat, jeśli chodzi o opiekę nad osobami z demencją, oraz o znaczeniu wspierania badań i wysokiej jakości edukacji dla osób zawodowo zajmujących się opieką nad osobami starszymi oraz osobami cierpiącymi na demencję.

Więcej informacji o laureatkach:

Aldona Reczek-ChachulskaKatri SajamaRebecca ErikssonBerit Ehmann

In News

Comments are closed.