Fundacja Medicover i pielęgniarki

15 września, 2020
Możliwość komentowania Fundacja Medicover i pielęgniarki została wyłączona

Fundacja Medicover od lat realizuje projekty wspólnie z pielęgniarkami. Rolą Fundacji Medicover jest podkreślanie znaczenia pielęgniarek w całym systemie działań profilaktycznych. Obecnie działania Fundacji Medicover skupione są na pielęgniarkach szkolnych, które każdego dnia pracują z dziećmi i młodzieżą. Organizowane przez Fundację Medicover webinaria i czaty to miejsca wymiany doświadczeń dla pielęgniarek z całej Polski. Te działania mają na celu umożliwienie pielęgniarkom poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji w sposób bezpieczny i wygodny.

Stworzony przez Fundację Medicover Elektroniczny System Medycyny Szkolnej (ESMS) to narzędzie, które powstało, aby usprawnić badania przesiewowe (tzw. bilans) oraz pomóc w sposób wystandaryzowany komunikować się z opiekunami i informować o wynikach kompleksowych badań i o stanie zdrowia dzieci. Zadaniem ESMS jest również poprawa jakości programów profilaktycznych, których celem jest zdrowie i dobre samopoczucie dzieci oraz całej rodziny. System powstał w wyniku zauważenia potrzeby wsparcia środowiska pielęgniarskiego we wdrożeniu informatycznego rozwiązania na miarę XXI w.

Od 2013 roku z wykorzystaniem systemu informatycznego ESMS przebadano prawie 30 000 dzieci. Nowoczesny gabinet pielęgniarki szkolnej to przyszłość, a obecność pielęgniarki i dane statystyczne to gwarancja tworzenia w szkole środowiska prozdrowotnego w oparciu o fakty i sprawdzone materiały edukacyjne. Raporty statystyczne generowane przez system wpływają także na poprawę współpracy z dyrektorem szkoły i radą rodziców.

Pozytywne przyjęcie systemu ESMS przez pielęgniarki szkolne, ich udział w webinariach i czatach, pokazuje, że są one otwarte na nowe technologie i chętnie działają na rzecz propagowania zdrowego stylu życia i zapobiegania nadwadze i otyłości wśród osób młodych. Fundacji Medicover zależy, aby wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych w gabinetach pielęgniarskich przebiegało w sposób przemyślany i w warunkach, które zapewnią paniom pielęgniarkom pełen komfort nauki i poczucie wsparcia. Pielęgniarki szkolne to osoby najbardziej kompetentne do przeprowadzania działań profilaktycznych (badania, edukacja) w szkołach. To właśnie one są najbliżej dzieci i ich problemów i cieszą się największym zaufaniem rodziców, dzięki temu są w stanie realnie kształtować działania profilaktyczne na rzecz zdrowia rodzin.

Dowiedz się więcej o programie ESMS

Medycyna szkolna podczas COVID-19

Comments are closed.