ESSITY

ESSITY

Essity jest wiodącą, globalną firmą specjalizującą się w higienie i ochronie zdrowia. Firma opracowuje
i produkuje środki ochrony osobistej (produkty higieniczne dla dzieci, kobiet, osób z problemem nietrzymania moczu) produkty i usługi w zakresie higieny dla sektora prywatnego i profesjonalnego oraz wyroby medyczne.

Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach, pod wieloma markami lokalnymi oraz globalnymi jak TENA (nietrzymanie moczu) i Tork (higiena osobista). Firma zatrudnia 48,000 pracowników na całym świecie, a jej dochód w 2016 roku wyniósł 10.7 miliardów euro. Integralnym elementem modelu biznesowego Essity jest zrównoważony wzrost, przynoszący korzyść ludziom oraz środowisku. Siedziba główna Grupy Essity znajduje się w Sztokholmie. Wcześniej Essity była częścią Grupy SCA.

W Polsce Essity działa w sektorach: środków absorpcyjnych dla osób z problemem nietrzymania moczu (TENA), profesjonalnych produktów higienicznych (TORK) oraz produktów konsumpcyjnych (np. Zewa, Libresse).

Firma zatrudnia w kraju 750 osób z czego 600 w fabryce w Oławie, w której  produkowane są artykuły higieny osobistej dla osób dorosłych z problemem nietrzymania moczu oraz pieluchy dla dzieci. Fabryka w Oławie powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produktów higienicznych Essity w Europie. Wartość jej produkcji w 2016 wyniosła 932,5 mln złotych, z czego ponad 92% jest eksportowana. Zakład w Oławie stanowi także Międzynarodowe Centrum Dystrybucyjne dla pięciu państw: Polski, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii.

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej

  • Idea stypendium

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej