top of page
Yanan_Li_230511_1110.jpg
pl.png

QUEEN SILVIA NURSING AWARD POLSKA

Każdy pomysł się liczy

Jeśli jesteś pielęgniarką, pielęgniarzem lub studentem pielęgniarstwa w Polsce, możesz wziąć udział w konkursie!
Prześlij swój pomysł na to, jak można ulepszyć opiekę nad pacjentami. Możesz przesłać dowolną liczbę pomysłów, wszystkie w języku polskim.

Laureat konkursu otrzymuje

Stypendium w wysokości 6 000 Euro

Dyplom od Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii

Skrojone na miarę możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy

Możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym networkingu

Szansę uczestnictwa w Uroczystej Ceremonii Rozdania Nagród w Sztokholmie

Najczęściej zadawane pytania

DE-7.png
 • Kto może ubiegać się o stypendium Queen Silvia Nursing Award?
  O stypendium mogą ubiegać się studenci pielęgniarstwa, a także pielęgniarki i pielęgniarze pracujący w zawodzie.
 • Kiedy mogę wysłać zgłoszenie?
  Od 1 września do 1 listopada 2024 r.
 • Jakiego rodzaju pomysły lub rozwiązania mogą być zgłaszane?
  Prosimy o zgłaszanie wszelkich pomysłów lub rozwiązań (zarówno teoretycznych jak i takich, które zostały lub nie zostały wdrożone), które dotyczą poprawy opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla osób starszych lub cierpiących na demencję.
 • Ile zgłoszeń mogę wysłać?
  Możesz wysłać dowolną ilość zgłoszeń.
 • Czy mogę aplikować w moim własnym języku? Czy muszę znać język angielski?
  Prosimy o składanie wniosków w języku polskim. Większość aktywności związanych z projektem (spotkanie z członkami Komisji Konkursowej, inne spotkania) oraz komunikacja z organizatorami, Fundacją Medicover w Polsce będzie miała miejsce w języku polskim. Znajomość języka angielskiego nie jest obowiązkowa, jednak będzie bardzo pomocna, ponieważ Uroczysta Ceremonia Wręczenia Nagrody oraz inne międzynarodowe aktywności odbywają się w języku angielskim.
 • Kim są członkowie Komisji Konkursowej?
  Członkowie Komisji Konkursowej są partnerami projektu Queen Silvia Nursing Award w Polsce. Organizacje partnerskie mają wspólny cel, jakim jest rozwijanie talentów pielęgniarskich w danym regionie. Przedstawiciele tych organizacji będą współpracować w celu oceny wszystkich zgłoszonych pomysłów.
 • W jaki sposób będą oceniane zgłoszone pomysły/rozwiązania?
  Każdy zgłoszony pomysł/rozwiązanie będą oceniane według poniższych kryteriów: 1. Zakres rozwiązania problemu: Jaki jest problem lub wyzwanie, którego dotyczy Twój pomysł/rozwiązanie? Jakie korzyści płyną dla pielęgniarek lub zespołu medycznego z zaproponowanego przez Ciebie pomysłu/rozwiązania? Kreatywność pomysłu 2. Skala lub czas na wdrożenie pomysłu: Na jak szeroką skalę wyobrażasz sobie potencjalną realizację Twojego pomysłu? Czy proces wdrożenia pomysłu jest dobrze przemyślany? 3. Ocena kandydata: Czy kandydat jest przygotowany i przedstawia argumenty do obrony swojego pomysłu lub rozwiązania? Czy kandydat jest w stanie z łatwością komunikować się z członkami Komisji Konkursowej, zaangażować Komisję oraz czy potrafi wykorzystywać dowody naukowe, aby przekonać członków Komisji do swojego pomysłu lub rozwiązania? Czy kandydat jest w stanie zostać aktywnym ambasadorem, reprezentującym zawód pielęgniarki/pielęgniarza i Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii?
 • W jaki sposób dowiem się, że moje zgłoszenie przeszło do kolejnego etapu?"
  Finaliści zostaną ogłoszeni pod koniec listopada 2023 roku. Lokalni organizatorzy skontaktują się bezpośrednio z każdym finalistą.
 • W jaki sposób zostaną ogłoszeni finaliści?
  6 finalistów krajowych zostanie ogłoszonych pod koniec listopada 2023 roku za pośrednictwem mediów społecznościowych i innych kanałów komunikacji. 5 finalistów zostanie wyłonionych spośród najlepszych pomysłów/rozwiązań wybranych przez Komisję Konkursową. Szósty finalista zostanie wyłoniony na podstawie zaangażowania w mediach społecznościowych na Facebooku pod koniec listopada.
 • Jak będzie przebiegało spotkanie z Komisją Konkursową?
  Na początku grudnia odbędzie się posiedzenie Komisji Konkursowej. Wydarzenie potrwa pół dnia i odbędzie się online lub na żywo w Polsce. Komisja będzie miała okazję usłyszeć, jak pomysł każdej finalistki/każdego finalisty jest prezentowany w sposób formalny. Prezentacja pomysłu przez każdego z finalistów trwa około 10 minut. Następnie ma miejsce sesja pytań Komisji Konkursowej i odpowiedzi finalisty.
 • Kiedy zostanie ogłoszony zwycięzca?
  Nazwisko laureata nagrody z Polski zostanie podane do publicznej wiadomości 20 grudnia 2023 roku, w dniu urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii. Tradycyjnie w tym terminie odbywa się ogłoszenie laureatów konkursu.
 • Co powinienem wiedzieć, jeśli zostanę laureatem Queen Silvia Nursing Award?"
  Jako laureat Queen Silvia Nursing Award masz prawo do stypendium w wysokości 6 000 Euro, jak również do indywidualnego stażu u partnerów w swoim kraju oraz domiędzynarodowego networkingu. Mogą być również zorganizowane dodatkowe, międzynarodowe aktywności. Otrzymasz także dyplom od Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii na Ceremonii Rozdania Nagród w Sztokholmie (koszty pokryte przez organizatora). Jako laureat, musisz mieć możliwość uczestniczenia w głównych działaniach związanych z projektem (np. ceremonie wręczenia nagród, główne spotkania laureatów) oraz chęć publicznego reprezentowania nagrody (wywiady, posty w mediach społecznościowych itp.) Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat Umowy Laureata.
 • Gdzie zostanie ogłoszony mój pomysł?
  Twoje imię, nazwisko, nazwa Twojej uczelni lub miejsca pracy, pomysł/pomysły lub rozwiązanie/rozwiązania i wizerunek mogą być wykorzystane: W mediach społecznościowych organizatora oraz partnerów projektu W corocznych prezentacjach najlepszych pomysłów na stronach internetowych projektu, w newsletterach i innych kanałach komunikacji W komunikatach prasowych dla mediów i innej komunikacji dotyczącej projektu, jeśli zostaniesz laureatem
 • Co się stanie po ogłoszeniu zwycięzcy 20 grudnia?
  Na początku 2024 roku wszyscy wybrani laureaci zostaną zaproszeni na spotkanie z lokalnymi organizatorami Queen Silvia Nursing Award w danym kraju, aby rozpocząć planowanie szytego na miarę stażu na najbliższy rok. Lokalne i międzynarodowe uroczystości wręczenia Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii, odbędą się w 2024 roku. Wszelkie koszty podróży laureata zostaną pokryte przez organizatora Queen Silvia Nursing Award i partnerów w Twoim kraju. Podczas Ceremonii Rozdania Nagród Queen Silvia Nursing Award w Sztokholmie w 2024 roku (zależnie od sytuacji pandemicznej) laureat otrzyma dyplom bezpośrednio od Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii.
 • Kiedy otrzymam swoje stypendium?
  Stypendium w wysokości 6 000 Euro otrzymasz wkrótce po uroczystej Ceremonii Rozdania Nagród, ale nie później niż przed rozpoczęciem kolejnego cyklu projektu (wrzesień 2024).
 • Czy muszę zrealizować indywidualny, skrojony na miarę staż?"
  Indywidualny staż jest integralną i obowiązkową częścią programu stypendialnego. Staż jest dostosowany do Twojego grafiku zajęć i dostępności. Przykładowe zajęcia w ramach stażu mogą obejmować: Spotkania z organizacjami partnerskimi Udział w konferencji, warsztatach lub innych działaniach edukacyjnych prowadzonych przez organizację partnerską Odwiedzanie różnych oddziałów szpitalnych i współpraca w celu poznania procedur i roli pielęgniarki/pielęgniarza w różnych procesach Wizyta w firmie wytwarzającej produkty, w celu poznania firmy, a także roli, jaką może odgrywać pielęgniarka/pielęgniarz w danej organizacji Udział w działaniach sprzedażowych lub marketingowych prowadzonych przez głównych partnerów lub organizacje partnerskie Spotkania z laureatami i uczestnikami konkursu z innych krajów (online lub osobiście) Organizator Queen Silvia Nursing Award i partnerzy projektu w Twoim kraju będą współpracowali z Tobą, aby w elastyczny sposób zorganizować staż, tak abyś mógł skorzystać z szerokiego wachlarza możliwości w służbie zdrowia i branżach współpracujących. ‍Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z Umową Laureata.
 • Regulamin konkusu QSNA 2023
  LINK
Contact Us 2

Patronat honorowy:

MINISTER_PATRONAT_znak_podstawowy_kolor_biale_tlo.jpg
Naczelna Rada v9.png

Lokalnie wspierają projekt:

partner5.jpg
New TENA logo 2011.tif
medicover-logo.png
logo_synevo_pion.png
medicover szpital PNG.png
AMBASADA SZWECJI PNG.png
NIGRIR.png
partner4.png
MPiP_logo.jpeg
logo_care experts.png
Polskie Towarzystwo Gerontologiczne.jpg
SCI_Logo_300px.png
FFEC logga transparent png.png

O rozpoczęciu konkursu dowiedziałam się z Internetu. Od razu pomyślałam, że jest to doskonała szansa, żeby się rozwijać w zawodzie i jednocześnie móc zmienić coś w życiu moich podopiecznych.

Natalia circle.png

NATALIA ŻUCHOWSKA (DUSZEŃSKA)

Laureatka I edycji, 2016

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, wyślij nam wiadomość a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Informacje szczegółowe dotyczące przetwarzania danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych przez Fundację Medicover, al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa w celach promocji działalności i usług własnych w tym poprzez profilowanie/ przesyłanie materiałów promocyjnych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Fundacji Medicover al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa informacji handlowo-marketingowych z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących w formie wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe, powiadomienia push) a także z użyciem telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i tzw. automatycznych systemów wywołujących w formie połączenia głosowego (rozmowa telefoniczna, komunikaty głosowe IVR).

Dziękujemy za wiadomość!

_L_R6393.jpg
bottom of page