Beata Hajnus – finalistka QSNA 2019

20 grudnia, 2019
Możliwość komentowania Beata Hajnus – finalistka QSNA 2019 została wyłączona

Beata Hajnus- Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych w Pińczowie

“Jestem fizjoterapeutką pracującą od kilku lat w hospicjum domowym i rehabilitacji domowej, studentką 3 roku pielęgniarstwa i absolwentką studiów podyplomowych geriatrii i opieki długoterminowej, zarządzanie w ochronie zdrowia. W Londynie zdobyłam dwa kolejne zawody, w których pracowałam w ośrodku dla osób chorych psychicznie opiekun – mental health carer oraz jako opiekun w domu spokojnej starości – health carer. Geriatria to moje powołanie, doskonale porozumiewam się z pacjentami w wieku podeszłym, bardzo lubię z nimi przebywać i im pomagać dlatego studiuję jako kolejny kierunek studiów medycznych  pielęgniarstwo, aby zapewnić swoim pacjentom kompleksową i fachową opieką w każdym aspekcie ich choroby, posiadać wiedzę i umiejętności pozwalające na zapewnienie im najlepszej możliwej opieki medycznej.

Mój pomysł nosi tytuł „Nie! barierom w mojej okolicy” aplikacja  i strona www. Jest pomysłem na pomoc oraz usprawnienie funkcjonowania osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Proponuję stworzenie ogólnodostępnej aplikacji i strony internetowej bezpośrednio z nią powiązanej będącej mapą barier architektonicznych występujących w najbliższej okolicy miejsca zamieszkania pacjenta. „Nie! barierom w mojej okolicy” to aplikacja dla seniora i jego rodziny mająca na celu oznaczanie oraz likwidowanie oznaczonych barier przez odpowiednie instytucje. Przecież bariery architektoniczne napotykamy wszędzie, nie tylko w wielkich aglomeracjach. Istnieje mapa barier architektonicznych stworzona dla miasta Warszawy i Poznania, ale co z chorymi zamieszkującymi wsie i małe miejscowości? Jako fizjoterapeutka pracująca od kilku lat w hospicjum domowym i rehabilitacji domowej, studentka pielęgniarstwa i absolwentka studiów podyplomowych geriatria i opieka długoterminowa wiem, jakie problemy na co dzień napotykają pacjenci w swoim najbliższym otoczeniu czyli miejscu zamieszkania i okolicy. Czy wiecie jak ciężko pójść do sklepu gdy do pokonania mamy „tylko 100 m” chodnikiem z wystających płyt betonowych, a pod sklepem 3 bardzo wysokie schody i wąskie drzwi przez które nie przejedzie wózek czy pacjent poruszający się o kulach lub chodziku? W aplikacji będzie można oznaczyć konkretny problem związany z poruszaniem się; o kulach, na wózku, dla wózka i opiekuna, balkonika oraz rodzaj występującej bariery; za wysoki krawężnik, schody, wysoki stopień, brak poręczy czy barierek, za wąskie drzwi, brak podjazdu, brak oświetlenia po zmroku, inne zagrożenie i opisać jakie.

Dzięki zaangażowaniu samych zainteresowanych problemem z jakim borykają się na co dzień chorzy oraz ich rodziny czy sąsiedzi i jednoczesną możliwością w bardzo prosty sposób bez chodzenia po urzędach, wypełniana ogromnej ilości dokumentów i pisana do poszczególnych instytucji w bardzo prosty sposób można oznaczyć newralgiczne miejsca będące barierą architektoniczną w swojej najbliższej okolicy. Prócz oznaczania i eliminacji barier i zagrożeń aplikacja i strona „Nie! barierom w mojej okolicy” mogłaby pokazywać alternatywną trasę z punktu A do punktu B z ominięciem tych miejsc. Polska jest społeczeństwem starzejącym się, gdzie wciąż realizowane są liczne projekty mające na celu likwidację barier architektonicznych poszczególnie dla miast, wsi, powiatów co za tym idzie do zagospodarowania są duże środki finansowe więc dlaczego w prosty sposób nie ułatwić sprawy i pomóc osobom starszym, niepełnosprawnym i chorym.”

In News

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej

  • Idea stypendium

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej