Agnieszka Napieralska – finalistka QSNA 2019

20 grudnia, 2019
Możliwość komentowania Agnieszka Napieralska – finalistka QSNA 2019 została wyłączona

Agnieszka Napieralska – Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie

“Obecnie jestem na trzecim roku studiów pielęgniarskich. Oprócz nauki kolejnych przedmiotów będę musiała zmierzyć się z pisaniem pracy licencjackiej. Prowadzę bloga w mediach społecznościowych, w którym opowiadam o swoich studiach i pracy pielęgniarki. Prowadząc go chcę przełamać te wszystkie stereotypy o pracy pielęgniarek i zachęcić inne osoby do podjęcia kształcenia w tym pięknym zawodzie. Na co dzień lubię też prace w ogrodzie i pieczenie ciast. Najlepszą formą odpoczynku jest dla mnie odpoczynek aktywny: długie spacery z psami po odludnych miejscach w okolicy, bieganie, jazda na rowerze lub podróżowanie i zwiedzanie nowych miejsc.

Gdy w następne wakacje mam nadzieję uda mi się odebrać prawo wykonywania zawodu, to chciałabym przenieść się do Warszawy i tu rozpocząć pracę oraz studia magisterskie. Na ten moment chciałabym pracować na oddziale intensywnej terapii, ponieważ charakter pracy tam pasuje do mojego charakteru. Nie lubię siedzieć w miejscu i lubię kiedy ciągle się coś dzieje. Jako laureat QSNA chciałabym rozpracować zawód pielęgniarki, zrealizować swoje pomysły oraz poznać inne osoby związane z tym zawodem nie tylko z Polski i dowiedzieć się jakie są podobieństwa i różnice w pracy jako pielęgniarka w różnych krajach.

Tytuł mojego pomysłu to „Video instruktaż dla rodzin opiekujących się w domu członkiem rodziny.” Zawsze zanim dana osoba zostanie wypisana ze szpitala, personel musi zadbać o to, aby przeszkolić jego opiekuna w wykonywaniu przy nim różnych czynności takich jak np. karmienie przez sondę, podawanie leków podskórnie itp. Mimo iż w warunkach szpitalnych opiekun będący często członkiem rodziny pod okiem pielęgniarki potrafi wszystkie czynności wykonać, to zdarza się, że kiedy musi wykonać je w domu gdzie jest zdany sam na siebie zapomina cały schemat poprawnej kolejności wykonywana zabiegu lub ogarnia go taki strach iż mimo, że pamięta jak to robić boi się, że zrobi to źle. Dla takich osób wymyśliłam stworzenie poradnika z instrukcjami wykonywania wszystkich czynności podczas opieki nad osobą starszą w domu nagraną w formie filmików przez pielęgniarkę/ pielęgniarza. Mając taką płytę osoba, która opiekuje się chorym mogłaby włączyć filmik i razem z pielęgniarką na ekranie wykonywać cały zabieg krok po kroku. Dzięki temu opiekun miałby pewność, że wykonuje wszystko poprawnie i robiłby to w mniejszym stresie. Płytę tą osoby mogłyby dostawać podczas wypisu lub odebrać np. w swojej przychodni. Na płycie znalazłby się m.in. jak karmić chorego przez zgłębnik, peg, jak zmieniać worek stomijny, jak podawać leki różnymi drogami, jak prawidłowo zmieniać pozycję chorego w łóżku, jak umyć w łóżku osobę leżącą aby wykonywać jak najmniej ruchów, jak i kiedy zmieniać opatrunki itp. Z taką płytą osoby opiekujące się chorymi w domu mogłyby czuć się pewniej i bezpieczniej. Pielęgniarka środowiskowa nie jest dostępna 24 godziny na dobę wyłącznie dla jednego pacjenta, a płytę z pielęgniarką na ekranie można włączyć w każdej chwili jeśli jest taka potrzeba.”

In News

Comments are closed.

About Us

Ut non nulla mi, eget imperdiet sem. Nam lacus ligula, venenatis vel aliquet eu, venenatis congue magna. Sed rutrum faucibus semper.

  • QUEEN SILVIA NURSING AWARD

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej

  • Idea stypendium

    Celem stypendium jest umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom pielęgniarstwa, którzy chcą się przyczynić do postępów w opiece nad osobami starszymi oraz osobami z demencją.
    Dowiedz się więcej