TENA

Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach, pod wieloma markami lokalnymi oraz globalnymi jak TENA (nietrzymanie moczu) i Tork (higiena osobista). Firma zatrudnia 48,000 pracowników na całym świecie, a jej dochód w 2016 roku wyniósł 10.7 miliardów euro. Integralnym elementem modelu biznesowego Essity jest zrównoważony wzrost, przynoszący korzyść ludziom oraz środowisku. Siedziba główna Grupy Essity znajduje się w Sztokholmie. Wcześniej Essity była częścią Grupy SCA.

W Polsce Essity działa w sektorach: środków absorpcyjnych dla osób z problemem nietrzymania moczu (TENA), profesjonalnych produktów higienicznych (TORK) oraz produktów konsumpcyjnych (np. Zewa, Libresse).

Firma zatrudnia w kraju 750 osób z czego 600 w fabryce w Oławie, w której  produkowane są artykuły higieny osobistej dla osób dorosłych z problemem nietrzymania moczu oraz pieluchy dla dzieci. Fabryka w Oławie powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produktów higienicznych Essity w Europie. Wartość jej produkcji w 2016 wyniosła 932,5 mln złotych, z czego ponad 92% jest eksportowana. Zakład w Oławie stanowi także Międzynarodowe Centrum Dystrybucyjne dla pięciu państw: Polski, Słowacji, Litwy, Łotwy i Estonii.

Comments are closed.